Czech - Ghanaian Chamber of Commerce
CZ | EN

Více než 300 investorských organizací se sejde v Ghaně

Sdružení Světových obchodních center (The World Trade Centres Association, WTCA) vybralo Světové obchodní centrum Accra (WTC Accra) pro pořádání valného shromáždění v roce 2021.

Předtím, v roce 2019 a 2020, budou tuto akci hostit Mexiko a Taipei (Tchaj-wan). WTC Accra doufá, že si od obou zemí vezme značné ponaučení.

Když na slavnostním ceremoniálu ke Goldstreet Business promluvila ředitelka WTC Accra, Jane Reindorf-Attohová, uvedla, že tato akce bude sloužit jako síťová platforma pro světová obchodní centra, i místní a mezinárodní společnosti. Pomůže podnikům najít nové partnery a vstoupit na nové trhy.

„Vynaložili jsem hodně úsilí, abychom vyhráli a mohli pořádat tuto akci, včetně dosažených dobrých výsledků Ghany v oblasti hospodářského růstu v posledních několika letech, spojených s politickou stabilitou, řádnou správou, zásadami právního státu a moderními zařízeními v subregionu,“ řekla.

Očekává se, že akce, s rozsáhlým portfoliem a zdroji, nabídne členským zemím příležitost zapojit investory, aby pomohly svým místním ekonomikám prostřednictvím obchodních a investičních vyhlídek.

„Po pravdě řečeno, chystáme se zahájit naše reklamní kampaně s centrálou v New Yorku ve spolupráci s Ministerstvem obchodu, Střediskem pro podporu investic (the Ghana Investment Promotion Centre), Úřadem pro cestovní ruch Ghany (the Ghana Tourism Authority), Ministerstvem cestovního ruchu, NIB, Obchodní komorou a dalšími zúčastněnými stranami.“ řekla Reindorf-Attohová.
Vzhledem k tomu, že ekonomika zrychluje rostoucím tempem, Reindorf-Attohová uvedla, že díky této akci zaujme Ghana pozici důležité destinace a brány na kontinent pro podniky.
Ředitel exportu, obchodu a investic na Ministerstvu obchodu a průmyslu pan Kobena Ebo Quaison vyjádřil potěšení vlády nad touto nadcházející události a vysvětlil, že program nabídne příležitost místním investorům rozšířit své podnikání.

„S iniciativami, včetně One District, One Factory (1D1F) a různými intervencemi, doufáme, že přesvědčíme další investory, kteří zde budou hledat investiční vyhlídky.“ dodává Quaison.
Sdružení světových obchodních center (The World Trade Centres Association) je síť více než 300 vysoce propojených, vzájemně podporujících podniků a organizací v téměř 100 zemích.

Více na: goldstreetbusiness.com/business/over-300-investor-organizations-to-congregate-in-ghana