Czech - Ghanaian Chamber of Commerce
CZ | EN

CZECH DAYS IN GHANA 2017

Recepcí v zahradních prostorách rezidence velvyslankyně České republiky v Ghaně začal v pondělí 10. dubna první veletrh českých firem „Czech Days in Ghana 2017“. Akci pořádá Česko-ghanská obchodní komora pod záštitou Zastupitelského úřadu České republiky v Ghaně. Na slavnostním zahájení se sešli zástupci českých firem podnikajících v oblastech architektury, designu, stavebnictví, nábytkářství či textilnictví, ale také ghanští podnikatelé a bývalí studenti českých vysokých škol.

Program večera zahájila velvyslankyně České republiky Margita Fuchsová a prezident Česko-ghanské obchodní komory Michael Kugblenu. Při proslovu vyzdvihli dobré česko-ghanské obchodní vztahy, které mají tradici již od šedesátých let minulého století. Připomněli úspěchy značek, které již na ghanský trh vstoupily, a poděkovali všem přítomným za zájem a odvahu k podnikání na místním trhu a za pomoc při uskutečnění Czech Days. Uspořádání veletrhu označili za krok vpřed k hlubší obchodní výměně.

Následovala módní přehlídka nové kolekce oblečení z dílen textilní firmy Veba, která má bohatou tradici v exportu luxusních bavlněných tkanin do Afriky. Exhibici uvedla obchodní manažerka společnosti Jana Mašínová. Celý večer se podávalo občerstvení inspirované českou i ghanskou kuchyní.

Zahájení Czech Days in Ghana 2017 se uskutečnilo pouhý den před podepsáním mezinárodní smlouvy o zamezení dvojímu zdanění, která znamená pro české i ghanské rezidenty a exportéry i importéry nižší platební zatížení v oblasti daní z příjmu. Podepsání smlouvy je výsledkem šestiletého jednání o spolupráci.

Veletrh se koná v prostorách Accra International Conference Centre, kde má každá firma k dispozici prostor pro prezentaci svých výrobků a služeb. Výstavu doplňují i doprovodné workshopy jednotlivých vystavovatelů. Czech Days jsou veřejnosti otevřeny od úterý 11. dubna do čtvrtka 13. dubna vždy od deseti do osmnácti hodin.

Katalog (pdf)

První česká výstava v Accra (pdf)

First Czech exhibition opens in Accra